חיפוש

רעיונות למטבח גדול עם אי

את המטבח המדהים הזה יצרנו לפני 10 שנים, למשפחה שרוב היום נמצאת במטבח, הם כמובן מבשלים בו הרבה, רואים טלוויזיה ושותים קפה, המון קפה. לאחר שיחה ארוכה עם בני המשפחה על הרגלים, צרכים, הרגלי אירוח ועוד, התחלנו בתכנון המטבח המדויק עבורם! חשוב לזכור שכל מטבח מטרתו להיות מדויק ב 100% למשתמשים (בטח כשמדובר בכמה משתמשים כבדים). ולא תאמינו כמה אפשר לדייק בכל מטבח ומטבח.


ישנם כמה נקודות שהפכו את המטבח הזה למושלם עבור המשפחה לאחר חשיבה ותכנון מדויק ולכן זה החלק הראשון והכי חשוב, אז קחו כמה רעיונות למטבח שלכם:


1. זרימת עבודה נוחה - רוב האוכל במטבח הזה הינו טרי, קליל ובריא. לכן הוחלט על תזרים עבודה נוח לצרכים האלו, ושימו לב איך זה מתבטא: נתחיל מהוצאת ירקות וחומרי גלם מהמקרר ישר לכיור לשטיפה← משטח עבודה לחיתוך ירקות, המקשר בין הכיור והכיריים- מצד אחד ניתן לזרוק שאריות ירקות בזריזות לכיור\לפח. ומצידו השני כיריים לבישול -מעבר נוח ומהיר של חומרי הגלם ישר לסירים ← מצד ימין לכיריים משטח עבודה נוסף, למישהו נוסף במטבח, הנחת כלים ותבניות ועוד.


#בקיצור- כשמבשלים במטבח הזה למרות גודלו, התזוזה היא מינימלית, נוחה ומדויקת לבני המשפחה

2. מיקום הכיור במטבח- כיור לרוב נמצא באמצע האי, אך פה הוחלט לקרב אותו למקרר בשביל הוצאת ירקות מהירה לשטיפה, וגודל לא סטנדרטי בהזמנה מיוחדת (50*80) על מנת לאפשר אליו גישה משלושה כיוונים שונים! מאפשר עבודה של מספר אנשים במקביל ושומר כמובן על 'השילוש הקדוש' - מקרר > כיור > כיריים.


3.צבע בתנור - התמונות במטבח צולמו מעל ל-10 שנים מאז יצירתו. למרות זאת, החזיתות הצבועות במצב מעולה כמו ביום שהן נוצרו. ניתן לשים לב לעמידות מפני שריטות ומכות, ברק, אחידות צבע ועוד. כל אלו מוכיחים שאין ממה לחשוש מצבע בתנור בחזיתות מטבח כל עוד זה מבוצע בצורה הנכונה!


#בקיצור- צבע זה כמו מתמטיקה - חייבים ללכת לפי הספר כדי לקבל תוצאה מדויקת ואיכותית שתיראה כמו חדשה גם אחרי שנים רבות


3. אפס התרוצצות מיותרת סביב האי- בתכנון לקוי במטבח עם אי נהוג לטייל רבות במטבח. וכל בישול הופך להיות אימון כושר קטן והירדמות על הספה בשמונה. לכן פה ירדנו לפרטים הקטנים בחלוקת המגירות במטבח, הוחלט על מגירות כפולות משני צידי האי בהתאם לצורך השימוש בהן, כלומר, בעת הבישול הכלים הרלוונטים יהיה ליד הכיריים, גם אם זה כולל שיהיו מגירות לצלחות וסכום בשני צידי האי. שמבשלים, עורכים שולחן ומארחים אין צורך לעבור מצד אחד לצד השני של המטבח- כל מגירה מראש תוכננה ליעדה המדויק וכך ידענו איזה עומק, רוחב וגודל לעשות כל מגירה.


#בקיצור- בעזרת חלוקת מגירות נכונה באי ובמטבח כולו העבודה במטבח נוחה ונעימה. כשלא עובדים לפי סטנדרט קבוע המטבח הוא באמת בהתאמה אישית.


4. בנות הבית נוהגות לארח ולבשל באותו הזמן - לכן יצרנו מטבח בעל שני צירים מקבילים, כך שניתן לשבת בשולחן האוכל, לעמוד לבשל באי ועדיין לנהל שיחה נעימה מבלי שהאורח ירגיש שמישהו לא עמד בזמנים..


5. המבטח בנוי ככה שהמזווה (מחסן המטבח) נמצא קרוב לדלת הכניסה ולמקרר, כך כשחוזרים מהסופר הסידור הוא נוח ומהיר. פיזור המוצרים מתרכז בעיקר באזור אחד במטבח וכך ניתן למנוע התברברות מיותרת.


ובקיצור -החשיבה על הפרטים הקטנים הללו הם תוצאה של 40 שנה בתחום הנגרות וייצור מטבחים!

טיפ קטן- אם אתם כבר עושים מטבח ומשקיעים בעצמכם, תוודאו שהוא מדויק להרגלים שלכם ולא עוד סתם מטבח - סטנדרט הוא כן מילה גסה!#מטבח_מודרני #מטבח_עם_אי

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול